ADALET MENSUPLARI DAYANIŞMA VAKFI (ADYAV)

Adyav Hakkında

    Adalet Mensupları Dayanışma Vakfı 15 Nisan 1987 tarihinde yargıçlar ve savcılar tarafından kurulmuştur. Vakfın en önemli amacı; toplumda, hukuksal bilincin yerleşmesi, sosyal hukuk devletinin geliştirilmesi, adalet mensuplarının sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarının karşılanmasıdır.

    Vakıf adli personelin yüksek okulda okuyan çocuklarına karşılıksız burs vermekte olup, şu anda 42 öğrenci okutmaktadır.

         19 Nisan 2007 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet SEZER’in himayesinde, Vakıf tarafından organize edilen Güher ve Süher PEKİNEL kardeşlerin konseri, Danıştay’da görevi başında hunharca katledilen yargı şehidi Sayın Mustafa Yücel ÖZBİLGİN ile diğer hukuk şehitleri anısına ilk anma toplantısı olup, bu gecede yine aynı amaçla bir araya gelmiş bulunuyoruz.

        ADALET MENSUPLARI DAYANIŞMA VAKFININ FAALİYETLERİ

1-) Mensuplarına kredi kullandırılmaktadır.

2-) 56 öğrenciye karşılıksız burs vermektedir.

3-) 3.11.2006 tarihinde “Atatürk, Cumhuriyet Ve Hukuk” konulu bir sempozyum düzenlenmiştir.

4-) 22.12.2006 tarihinde “Şarkılarla Aydınlığa” adı altında bir konser düzenlenmiştir.

 5-) Cumhurbaşkanı Sayın Ahmet Necdet SEZER’ in  himayesinde 19 Nisan 2007 tarihinde Güher ve Süher PEKİNEL kardeşlerin katılımıyla Sayın Mustafa Yücel ÖZBİLGİN ve Hukuk Şehitleri anısına bir konser düzenlenmiştir.

6-) 15 Haziran 2007 tarihinde “Yargı Bağımsızlığı” konulu bir panel düzenlenmiş “Hukuk Emeğine Saygı” ödülü Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih KANADOĞLU’ na verilmiştir.

7-) Mart 2008 tarihinde Yargıtay Konferans Salonunda  "Cumhuriyetin Temel Değerleri Işığında, Sosyal Hukuk Devleti" isimli bir panel düzenlenmiştir.

8-) 28.04.2008 tarihinde Mustafa Yücel Özbilgin Ve Hukuk Şehitlerini anısına Devlet Opera Balesi tarafından sahnelenen "ÇALIKUŞU" balesi düzenlenmiştir.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret84137
Hava Durumu
Saat